vcn-فولادvcn200-vcn150-فروشvcn-قیمتvcn-فروشvcn150- فولادهای VCNفولاد ماشینکاری

فولادهای آ لیاژی VCN به دو رده ی اصلی تقسیم میگردند.

فولاد VCN150,VCN و VCN200 تقسیم می گردد. که هر دسته از این نوع فولادها در صنعت کاربردهای خاص خود را دارا میباشند.

کاربرد VCN 150 در مقایسه با سایر انواع VCN در صنایع مختلف بیشتر است.

فولاد آلیاژی VCN 150 در مقایسه با فولاد VCN 200 دارای مقاومت و سختی کمتر و پایینتری است.

فولاد VCN150 – فولاد vcn150 با میزان تقریبی عناصر آلیاژی (کربن,سیلیسیم,منگنز و نیکل) و کاهش 5 دهم درصدی نیکل و کروم موجود در آن نسبت به فولاد آلیاژی VCN 200 ., در رده ی فولادهای قابل عملیات حرارتی جای دارد.

فولاد VCN 150 اغلب در مواردی بکار میرود که قطعه مورد استفاده, نیاز به افزایش سختی و آبکاری داشته باشد.

فولاد VCN150

از جمله کاربردهای فولاد VCN 150 در صنعت قطعه سازی در ساخت میل لنگها,محورهای غیر هم مرکز, اجزاء و قطعات دندانه دار, شافتهای مربوط به صنایع سیمان,.شاسی اتومبیل, صفحه دیسک و… است.

فولاد VCN200 جزء فولادهای آلیاژی بوده که با دارا بودن 2 درصد نیکل و 2 درصد کروم,. برای ساخت شافتهای بلند استفاده میشود که تحمل نیروی فشار بالا و قدرت انتقال نیروی بالایی دارد. فولاد VCn200 معمولا در مواردی که نیاز مبرم به آبکاری وجود نداشته باشد., استفاده میشود.

فولاد VCN قابلیت عملیات حرارتی بسیار خوبی دارد.

Steel VCN

برای ساخت قطعات و دستگاه هایی که در معرض بارگذاریهای شدید کششی,خمشی و پیچشی قرار دارند استفاده میشود. دلیل استفاده از این نوع فولاد آلیاژی مقاومت بالای آن در برابر گرما است.

بطور کلی میتوان گفت در قطعاتی که نیاز به استحکام,.مقاومت کششی, انعطافپذیری و مقاومت بالا در برابر شکست دارند از آهن آلیاژی VCN استفاده میگردد.

فولاد vcn

برای ساخت قطعات با طول بلند, ماشین آلات و وسایل نقله که نیاز به استحکام بالا, مقاومت کششی بالا, انعطافپذیری خوب و مقاومت به ضربه ی بالا در برابر شکست دارند,استفاده میگردد.

از این نوع فولاد آلیاژی در ساخت میل لنگها,صفحه دیسک, محورهای غیر مرکز,میل سوپاپ, اجزاء و قطعات دندانه دار, شافتهای مربوط به صنایع سیمان., شاسی اتومبیل,صفحه دیسک و صنایع دفاع نیز استفاده میگردد.

فولاد ابزار چیست؟

به طور کلی هر فولادی که برای ساخت ابزارهای برش و به اشکال مختلف در می آید فولاد ابزار می نامند.معمولا این نوع تهیه شده فولادهای کربنی و یا آلیاژی هستند .که قابلیت سخت شدن و یا باز پخت , شکل پذیری را دارا هستند. ذوب این نوع فولاد نیز در کوره های قوس الکتریکی در شرایط و مخصوص به فولادهای ابزرای می باشد. طبقه بندی آنها نیز تو سط موسسه آهن و فولاد آمریکا AISI شکل می گیرد.

علت ساخت انواع گرید

فولاد های ابزاری را با ترکیب عناصر در گریدهای مختلف می سازند تا برای شرایط سخت کاربرد داشته و مورد استفاده قرار گیرد .

فولاد گرم کار چیست ؟

اهمیت فولاد گرمکار و سردکار به مراتب بیشتر از آن چیزی است. که امروزه رایج میباشد. بسیار از اشیائی که مورد استفاده و در اختیار بشر امروز میباشد. وسایلی است که با فولاد های ابزار گرمکار و فولاد ابزار سردکار تهیه و ساخته شده اند.

میزان استفاده این نوع فولاد در صنعت

گستره ی کاربرد فولاد ابزار گرم کار بسیار پهناور است و ابزارآلات تولید شده به این وسیله در عرصه های بسیار متنوعی به کار گرفته می شوند. فولادهای ابزار گرمکار همچنین انواع مختلفی دارند از جمله : فولاد 1.2567 – 1.2344-1.2365 – 1.2343 – 1.2713-1.2606 – 1.2714 – این نوع فولاد ها از نوع فولاد های گرمکار و با خصوصیات منحصر به خود را دارا می باشند.

فولاد های ابزار گرم کار  شکل دهی گرم قطعات کاری ساخته شده. از فلزات آهنی و غیر آهنی و مشتقات آن ها را در درجه حرارت های بالا ممکن میکنند. این فولادها در فعالیت های صنعتی .همچون ریخته گری تحت فشار ، اکستروژن گرم و آهنگری سقوطی و همچنین در تولید لوله و شیشه ، مورد استفاده قرار میگیرند.

نوع مقاوت این نوع فولاد ها

تجهیزات و ابزار های ساخته شده از این نوع فولادها (فولاد ابزارهای گرمکار) در مجاورت درجه حرارتهای بالا و همچنین در معرض تغییرات و نوسانات بارهای حرارتی که در اثر تماس مداوم سطوح ابزار با مواد در حال پردازش می باشد، نیز قرار میگیرند.

استفاده از فولاد های ابزار گرم کار با کیفیت بالا برای حصول اطمینان از درجه ی مطلوب بهره وری عملیاتی و کارایی بالا ضروری است. در عمل فولاد ابزار گرم کار بوسیله ترکیب شیمیایی شان و فن آوری تولیدی مورد استفاده برای آ نها و نیز عملیات حرارتی پس از آن ، قابل تعریف هستند.

نوع آلیاژ فولاد ابزار گرمکار

به طور کلی فولاد های ابزار گرم کار از آلیاژهای مقدار متوسط و پرآلیاژ می باشند . اکثریت آن ها مقدار محتوای کربن نسبتا پایینی دارند.

خصوصیات فیزیکی و مکانیکی فولاد ابزار گرم کار

فولادهای ابزاری گرمکار بایستی در برگیرنده ی خصوصیات فیزیکی و مکانیکی زیر باشند.:

  1. مقاومت در برابر تغییرات ناخواسته ی شکلی در دمای کاری
  2. مقاومت در برابر شوک های حرارتی
  3. مقاومت در برابر سایش در دمای کاری
  4. مقاومت در برابر تغییر شکل در حین عملیات حرارتی
  5. قابلیت ماشینکاری خوب در شرایط آنیل شده
مفهوم نشان CE

مفهوم نشان CE، برای کلیه محصولات ساختمانی و محصولات فولادی، توسط دستورالعمل محصولات ساختمانی (CPD) معرفی شده‌است. CPD یک دستورالعمل اروپایی است که انتشار مجاز همه محصولات ساختمانی در اتحادیه اروپا را مراقبت می‌کند.

شرکت خشکه و فولاد پایتخت (( مدیریت : جواد دلاکان )) صنعتگران عزیز، افتخار داریم که سی سال تجربه گرانبهای خویش را در زمینه عرضه انواع ورق آلیاژی و انواع فولاد آلیاژی برای خدمت رسانی به شما هموطنان کشور عزیزمان ایران ارائه می دهیم. پیشاپیش از اینکه شرکت خشکه و فولاد پایتخت را جهت خرید خود انتخاب می نمایید سپاسگزاریم.
ارتباط با ما:
۰۹۱۲۱۲۲۴۲۲۷
۰۹۳۷۱۹۰۱۸۰۷
تلفن: ۰۲۱۶۶۸۰۰۲۵۱
فکس: ۶۶۸۰۰۵۴۶

vcn - vcn200 - vcn150 - میلگرد vcn - فولاد vcn -https://fooladrasuldalakan.com/?p=2208

A36 API CK45 MO40 spk st37 st52 آلومینیوم آلیاژ آموتیت آنیل آهنگری استاندارد ASTM استنلس استیل اینکونل تسمه تمپر داپلکس ریزساختار سختی فولاد سوپر آلیاژ فولاد فولاد آلیاژی فولاد ساختمانی فولاد ضد زنگ فولاد ضدسایش فولاد کربنی فولاد کم آلیاژ فولاد گرمکار قراضه آهن و فولاد لوله فولادی مانیسمان میدرکس میلگرد میلگرد آلیاژی نورد سرد نیکل وانادیم ورق آتشخوار ورق حرارتی ورق دریایی پروفیل کبالت کوره قوس الکتریکی گندله آهن