مدل سرمایه گذاری فولاد مبارکه در حوزه محیط زیست، الگوی صنعت فولاد ایران

شرکت خشکه و فولاد پایتخت (مدیرت : جواد دلاکان)-فروش فولاد نورد سرد-فروش فولاد نورد گرم-فروش فولاد نسوز-فروش فولاد ضد خوردگی-فروش فولاد ابزار گرمکار و سردکار-فروش فولاد زنگ نزن ((ارتباط سریع با واحد فروش 09121224227))

مدل سرمایه گذاری

مدل سرمایه گذاری فولاد مبارکه-دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با اشاره به فعالیت های شرکت فولاد مبارکه. در راستای حفظ و سیانت از محیط زیست اظهار کرد. شرکت فولاد مبارکه جزو اولین شرکت هایی است. که موفق به دریافت استاندارد ISO 14000 (شامل استانداردهای بین المللی در رابطه با سیستم های زیست محیطی) شده. و روند سرمایه گذاری این شرکت در بحث محیط زیست به یک بنچ مارک برای صنعت فولاد تبدیل شده است.

سید رسول خلیفه سلطانی در گفت و گو با ایراسین با بیان این مطلب در ادامه افزود. همچنین شرکت فولاد مبارکه روی مباحث زیست محیطی همچون فیلترینگ و کاهش آلایندگی های محیطی بشدت در حال فعالیت است. پالایش گرد و غبار و فیلترینگ آنها، همچنین جلوگیری از نفوذ آلایندگی به آب های سطحی و عمیق. و پالایش پساب های کارخانه خود اقدام کرده. و عملاً در استاندارد خوبی از زاویه رعایت مسائل زیست محیطی قرار دارد.

مدل سرمایه گذاری فولاد مبارکه برای محیط زیست، بنچ مارک صنعت فولاد ایران

وی افزود: خوشبختانه بودجه های قابل قبولی نیز برای مسائل مربوط به زیست محیطی. از سوی فولاد مبارکه در نظر گرفته شده. و این موضوع تبدیل به یک بنچ مارک در صنعت فولاد شده و سبب می شود. تمامی شرکت های فولادی نیز از این زاویه الهام گرفته و در راستای حفط محیط زیست گام بردارند. همچنین محیط زیست نیز می تواند این روش را به عنوان الگو در نظر بگیرد. و به بقیه صنایع تعیین تکلیف کند تا رویه های زیست محیطی را مانند شرکت فولاد مبارکه دنبال کنند.

فضای سبز اطراف فولاد مبارکه گسترده و وسیع است

دبیر انجمن تولید کنندگان فولاد ایران در خصوص تلاش فولاد مبارکه برای حفظ محیط زیست. و ایجاد فضای سبز در منطقه اظهار کرد. فضای سبزی که شرکت فولاد مبارکه در اطراف خود ایجاد کرده بسیار گسترده و وسیع است. و این اقدامات که با سرمایه گذاری عظیمی صورت گرفته. همه نشان دهنده این است که خوشبختانه فولاد مبارکه در این زمینه موفق عمل کرده است.

افزایش تولید همراه با کاهش مواد اولیه مصرفی موفقیت بزرگ فولاد مبارکه

یکی از موضوعاتی که همواره مد نظر شرکت فولاد مبارکه بوده. و در اهداف کلان زیست محیطی این شرکت نیز تعریف شده. کاهش مصرف منابع و مواد اولیه مصرفی است. در این باره نیز خلیفه سلطانی اظهار کرد. هر اندازه نسبت محصول تولید شده به مصرف مواد اولیه افزایش یابد. به قطع یک موفقیت بسیار بزرگ برای تولید کننده خواهد بود. که در این زمینه نیز می بینیم شرکت فولاد مبارکه توانسته در این چارچوب حرکت کند. و رکوردهای زیادی را از خود بجای می گذارد. در واقع با کاهش مصرف مواد اولیه و حتی تجهیزات توانسته در این مسیر گامهای بزرگی بردارد.

دبیر انجمن تولید کنندگان فولاد ایران در خصوص تعاملات شرکت فولاد مبارکه. با سازمانهای مرتبط با محیط زیست و مراجع نظارتی استان اصفهان نیز اینگونه پاسخ داد. خوشبختانه تعاملات شرکت فولاد مبارکه اصفهان. با سازمان محیط زیست در شرایط خوبی قرار دارد. و دریافت لوح تقدیر از زاویه مسئولان کشوری خود گواهی بر تأیید عملکرد قابل قبول این شرکت بزرگ فولادی است.

نگاهی به اهداف کلان زیست محیطی شرکت فولاد مبارکه

کاهش مصرف منابع، انرژی وآب

کاهش مستمر آلاینده ها و جایگزینی مواد مخرب محیط زیست

کاهش مصرف منابع و مواد اولیه مصرفی

تلاش در جهت حفظ و نگهداری فضای سبز موجود

کاهش تولید ضایعات و تفکیک و بازیافت آنها در حد امکان و حرکت به سوی تولید پاک و اقتصاد سبز

ارتقاء سطح آگاهی ها و توانمندی های کارکنان

همکاری و تعامل به سازمان ها، تشکل ها و مراجع نظارتی. جهت مشارکت در فرهنگ سازی عمومی و کنترل های زیست محیطی. به عنوان بخشی از مسئولیت های اجتماعی شرکت فولاد مبارکه است.

دریافت گواهینامه استاندارد مدیریت انرژی ISO50001

گفتنی است شرکت فولاد مبارکه طی تلاش های مستمر. که در راستای حفظ محیط زیست پایدار داشته در سال 1394 موفق شد. گواهینامه مدیریت انرژی (ISO50001) را دریافت کند. در واقع برنامه ریزی های گسترده این شرکت، در کنار تعریف پروژه های متعدد این موفقیت حاصل شده است.

استاندارد مدیریت انرژی ISO 50001 توانمندسازی سازمان ها. برای استقرار سیستم ها و فرآیندهای لازم. برای بهبود عملکرد انرژی شامل بازدهی. کاربری و مصرف انرژی را در پی دارد. این استاندارد به منظور هدایت سازمان برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای. کاهش هزینه های انرژی و دیگر موارد تأثیرگذار بر محیط زیست از طریق مدیریت نظام مند انرژی اجرا می شود.

سخن آخر

موارد یاد شده در این گزارش تنها گوشه کوچکی از اقدامات صورت گرفته توسط شرکت فولاد مبارکه. در راستای حفظ و سیانت از محیط زیست است. این شرکت همواره در تلاش بوده تا ضمن توسعه صنعت و اقتصاد کشور. محیط زیستی پایدار را برای استان اصفهان و نسل های آینده حفظ کند.

تاریخ انتشار خبر 18 خرداد 1400

منبع خبر ایراسین


فولاد یکی از کالاهای مهم و تأثیر گذار در رشد و توسعه صنعتی کشورهاست. این کالا بعد از نفت و گاز، دومین کالای پر حجم تجارت جهانی را تشکیل می دهد. و تعداد زیادی از صنایع پایه از قبیل حمل و نقل ساختمان، ساخت ماشین آلات، معدن. و دیگر صنایع مرتبط با تولید و انتقال انرژی، به صنعت فولاد وابسته هستند. از این رو بهبود و توسعه صنعت فولاد از اهمیت ویژه ای در توسعه اقتصادی کشورها برخوردار است.


شرکت خشکه و فولاد پایتخت (( مدیریت : جواد دلاکان )) صنعتگران عزیز، افتخار داریم. که سی سال تجربه گرانبهای خویش را در زمینه عرضه انواع ورق آلیاژی و انواع فولاد آلیاژی برای خدمت رسانی. به شما هموطنان کشور عزیزمان ایران ارائه می دهیم. پیشاپیش از اینکه شرکت خشکه و فولاد پایتخت را جهت خرید خود انتخاب می نمایید سپاسگزاریم.
ارتباط با ما:
۰۹۱۲۱۲۲۴۲۲۷
۰۹۳۷۱۹۰۱۸۰۷
تلفن: ۰۲۱۶۶۸۰۰۲۵۱
فکس: ۶۶۸۰۰۵۴۶