تسمه ترانس – تسمه ریز بار آهن – فولاد سختکار- تسمه نورد-فولاد ماشینکار- تسمه فابریک

تسمه ترانس چیست؟

در صنایع گوناگون به خصوص صنایعی که از مصالحی با دقت بالا مصرف دارند بیشتر از تسمه های آهنی ترانس شده استفاده میکنند . انواع دیگر تسمه مانند تسمه ماشینکاری و یا تسمه نوردی به عنوان ماده اولیه تسمه ترانس هستند . بدین ترتیب که ماده اولیه در یک پروسه ماشینکاری از قالب های مورد نظری که از قبل موجود است. و یا برای ابعاد مورد نیاز طراحی گردید عبور داده میشود. و به سایز مناسب می رسند. این ابعاد با دقتهایی نظیر دهم میلیمتر میباشد . جنس قالبها به دلیل مقاومت مناسب در برابر آهن از تنگستن در نظر گرفته میشود. تا مقاومت لازم را در برابر آن جهت اصلاح ابعاد داشته باشد.

تسمه ماشینکار

این محصول یک روش دیگر تولید مقطع مستطیل شکل است.بدین صورت که با استفاده از گیوتین (قیچی برش آهن) .یک برگ ورق فولادی موجود را به عرض های مورد نظر برش میدهند . از اینرو محصول نهایی هم دارای یک مقطع مسطیل شکل است که ضخامت آن . ضخامت ورق مادر و عرض آن هم همان عرض های برش خورده است . به این محصول بر اساس بهره گیری از ابزار آلات و ماشین آلات برش و صاف کن که در پروسه تولید استفاده می¬گردد ، تسمه ماشین کاری اطلاق میگردد.

تسمه فابریک

این محصول یک پروفیل فولادی میباشد که در کارخانه با بهره گیری از روش نورد گرم و با استفاده از مواد اولیه بیلت(شمش) .فولادی پس از حرارت دهی در کوره نورد و رسیدن به دمای مشخصی وارد پروسه نورد میشود و آهن خمیری شکل با عبور از دروازه های معینی در انتهای کار به شکل یک مقطع مستطیل شکل در می آید.

تسمه نوردی

تسمه نوردی هم یک مقطع طویل فولادی مستطیل شکل است . تسمه نوردی بر اساس روش تولید دقیقاً شبیه تسمه فابریک است. اما در تفاوت تسمه نوردی با نوع دیگر میتوان گفت : غیر از اینکه تسمه های نوردی عمدتاً در صنایع کوچکتر تولید میگردد. ، در تولید تسمه های نوردی عموماً از شمش به عنوان ماده اولیه استفاده نمی شود و به جای آن از مواد اولیه دیگری استفاده میشود این مواد اولیه بر اساس سیاست تولید کننده انتخاب میشود. که قصد دارد محصول با کیفیت تری تولید کند و بازار مناسبی برای ارائه محصول داشته باشد و یا اینکه با سیاست ارزان تر تمام کردن محصول خود بازاری برای خود ایجاد نماید .

بهترین مواد اولیه برای تولید تسمه نوردی

بهترین مواد اولیه جهت تولید تسمه های نوردی عبارت است از : برش ورقهای فولادی ST-۳۷ (فولاد نرمه ساختمانی) و یا استفاده از مواد اولیه میان خطی تولید بیلت (شمش) است. که به ابعاد مناسب جهت قرارگیری در پروسه تولید برش داده میشود و در پروسه نورد قرار میگیرد.

علت قیمت بالاتر تسمه نوردی

با توجه به اینکه برای تولید تسمه نوردی این مواد اولیه قیمت بالاتری نسبت به سایر مواد دارند . تسمه نوردی تولید شده. بر پایه این مواد اولیه از قیمت بالاتری برخوردار است. از سوی دیگر برخی دیگر از تولیدکنندگان با استفاده. از مواد اولیه نا مرغوب مثل میلگردهای AIII و … اقدام به تولید این محصولات می کنند که این انواع محصول به دلیل استفاده .از مواد اولیه پرکربن از سختی بسیار بالایی برخوردار هستند. با توجه به این که استفاده. از مواد اولیه نامرغوب باعث کاهش قیمت تمام شده برای تسمه نوردی میگردد لذا شاید شائبه گران فروشی در ذهن خریدار برای دیگر محصولاتی که از مواد اولیه مناسب در پروسه تولید استفاده کرده اند ایجاد گردد.

تسمه ترانس – تسمه فابریک – تسمه ماشینکار – تسمه ریز بار آهن

 
مفهوم نشان CE

مفهوم نشان CE، برای کلیه محصولات ساختمانی و محصولات فولادی، توسط دستورالعمل محصولات ساختمانی (CPD) معرفی شده‌است. CPD یک دستورالعمل اروپایی است که انتشار مجاز همه محصولات ساختمانی در اتحادیه اروپا را مراقبت می‌کند.

CE

از آنجا که اجزای فولادی دارای «ایمنی حیاتی» هستند، درج نشان CE روی آنها فقط در صورتی مجاز است. که سیستم کنترل تولدی کارخانه ای که این محصولات فولادی در آن تولید می‌شود توسط یک نهاد صدور گواهینامه مناسب. که به تأیید کمیسیون اروپا رسیده‌است، ارزیابی شود.

در مورد محصولات  فولادی مانند مقاطع فولادی، پیچ و مهره‌های ساخته شده. از فولاد، برچسب CE نشان می‌دهد که این محصول با استاندارد هماهنگ مربوط مطابقت دارد.

برای سازه‌های فولادی استانداردهای اصلی هماهنگ عبارتند از:
  • قطعات و صفحه فولادی – EN 10025-1
  • مقاطع توخالی – EN 10219-1 و EN 10210-1
  • پیچ‌های قابل پیش تنیدگی – EN 14399-1
  • پیچ‌های غیرقابل پیش تنیدگی – EN 15048-1
  • فولاد ساخته شده – EN 1090 -1
استانداردی از سازه‌های فولادی که برچسب CE را پوشش می‌دهد

EN 1090 -1 است. این استاندارد در اواخر سال ۲۰۱۰ وارد شده‌است. پس از یک دوره انتقال دو ساله، برچسب CE در بیشتر کشورهای اروپایی، در اوایل سال ۲۰۱۲ اجباری خواهد شد. تاریخ رسمی پایان دوره انتقال ۱ ژوئیه ۲۰۱۴ است.

شرکت خشکه و فولاد پایتخت (( مدیریت : جواد دلاکان )) صنعتگران عزیز، افتخار داریم که سی سال تجربه گرانبهای خویش را در زمینه عرضه انواع ورق آلیاژی و انواع فولاد آلیاژی برای خدمت رسانی به شما هموطنان کشور عزیزمان ایران ارائه می دهیم. پیشاپیش از اینکه شرکت خشکه و فولاد پایتخت را جهت خرید خود انتخاب می نمایید سپاسگزاریم.
ارتباط با ما:
۰۹۱۲۱۲۲۴۲۲۷
۰۹۳۷۱۹۰۱۸۰۷
تلفن: ۰۲۱۶۶۸۰۰۲۵۱
فکس: ۶۶۸۰۰۵۴۶

تسمه ترانس - تسمه فابریک-تسمه ریز بار آهن-تسمه فابریک -تسمه نوردی

http://javaddalakan.blogfa.com/post/4

تسمه ماشینکار

این محصول یک روش دیگر تولید مقطع مستطیل شکل است.بدین صورت که با استفاده از گیوتین (قیچی برش آهن) یک برگ ورق فولادی موجود را به عرض های مورد نظر برش میدهند . از اینرو محصول نهایی هم دارای یک مقطع مسطیل شکل است که ضخامت آن .، ضخامت ورق مادر و عرض آن هم همان عرض های برش خورده است . به این محصول بر اساس بهره گیری از ابزار آلات و ماشین آلات برش و صاف کن که در پروسه تولید استفاده می¬گردد ، تسمه ماشین کاری اطلاق میگردد .
مهم ترین کاربرد تسمه ماشینکاری در ساخت تیرآهن به روش جوشکاری لیزری، صنایع بسته بندی.، در صنعت ساختمان سازی، ساخت تیرچه های فولادی از جمله گرتینگ می‌باشد. گریتینگ در واقع سازه ای با استحکام میباشد.